חדשות
ואירועים

צעד גדול לאנושות ולטכנולוגיה - קבוצת כהנא שותפה למירוץ למאדים!

זו הפעם השנייה שקבוצת כהנא שותפה לפרויקט D-MARS. החטיבה הסולארית היא התכנון, הביצוע וההקמה של המערכת הסולארית אשר בעזרתה מופקת אנרגיה עבור הניסוי, המדמה שהייה על כוכב הלכת הרחוק –  מאדים. שיתוף פעולה בין סוכנות החלל הישראלית במשרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה, לבין פורום החלל האוסטרי.

קבוצת כהנא ממשיכה לתרום מהידע והטכנולוגיה שלה למען קידום המדע והקהילה. זו הפעם השנייה שקבוצת כהנא שותפה לפרויקט D- MARS, המיזם החינוכי-מדעי המדמה שהייה על כוכב הלכת הרחוק –  מאדים, זהו פרי שיתוף פעולה בין סוכנות החלל הישראלית במשרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה, לבין פורום החלל האוסטרי, שהוא אחד הגופים המובילים בעולם בביצוע משימות אנלוגיות המדמות משימות מאדים.

הניסוי נערך ע”י שישה אסטרונאוטים אשר במהלכו האסטרונאוטים שוהים במבנה מגורים במחצבה ישנה במכתש רמון, המדמה מבנה שהוצנח על מאדים, הם סגורים בו לא פחות משלושה שבועות, חוץ מיציאה בחליפת חלל בלבד למשימות מחקר או תחזוקה. הם מנותקים מהעולם, והקשר היחיד שלהם הוא עם מרכז הבקרה באוסטריה.

לחטיבה הסולארית שלנו הוצגו דרישות החשמל והמיזוג לצרכי הניסוי וצוות המחקר והפיתוח של החטיבה תכנן את הפתרון האופטימלי עבור הפרויקט. המטרה הייתה, ייצור עצמי של אנרגיה באמצעות מערכת סולארית OFF GRID המשלבת פתרונות אגירה , על מנת לייצר אספקת חשמל יציבה לאורך כל שעות היום, המושתתת אך ורק על ייצור אנרגיה סולארית. הצוות של החטיבה הסולארית פיתח והתקין מערכת סולארית הבנויה משלושה ממירי מטען ושלושה בקרי טעינה המייצרים רשת תלת פאזי 400 וולט AC בהספקה של 15 קילו וואט. החטיבה יצרה את הפתרון מקצה לקצה משלב היזום ועד שלב ההקמה והביצוע בשטח.

אנו גאים לקחת חלק בפרויקט המדהים הזה שיתרום רבות להבנת ההשפעה הפסיכולוגית של החיים בתנאי מאדים, הנדסת אנוש טובה של תנאי המגורים וכשלים אפשריים במשימות המדעיות.