חדשות
ואירועים

קבוצת כהנא מכשירה את דור העתיד - בתוכנית מיוחדת

הכשרה ותעסוקה בימי קורונה: קבוצת כהנא חוברת לעמותת “צורים” בפרויקט מיוחד – “מקצוע לחיים” מסלול המשך מטעם צה”ל שדואג להכשיר חיילים לקראת שחרור אל עבר עצמאות כלכלית. מטרת הפרויקט היא לחבר צעירים למקצועות מעולם התעשייה ובאותה הזדמנות להבטיח להם תעסוקה בהמשך במקצוע זה.

הכשרה ותעסוקה בימי קורונה: קבוצת כהנא חוברת לעמותת "צורים" בפרויקט מיוחד - "מקצוע לחיים" מסלול המשך מטעם צה"ל שדואג להכשיר חיילים לקראת שחרור אל עבר עצמאות כלכלית. מטרת הפרויקט היא לחבר צעירים למקצועות מעולם התעשייה ובאותה הזדמנות להבטיח להם תעסוקה בהמשך במקצוע זה.

בתקופה מאתגרת תעסוקתית, במיוחד לאוכלוסייה צעירה, יוצאת קבוצת כהנא בפרוייקט חדש המכשיר חיילים לקראת שחרור ועובדים צעירים מתוך הקבוצה למקצוע חיווט לוחות חשמל. בקורס שנבנה על ידי הצוות המקצועי של קבוצת כהנא וצוות מכללת אורט הרמלין לומדים 15 חיילים מטעם מסלול "מקצוע לחיים" ועובדים נוספים מתוך קבוצת כהנא, אשר נבחרו לקורס והומלצו על ידי מנהליהם שזיהו בהם את הניצוץ למקצוע החשמל וביקשו להעניק להם הכשרה מעשירה לטובת המשך עבודתם בקבוצה ובעתיד בתחום. לכל משתתפי המסלול ניתנת הכשרה מקצועית במקצוע החשמל וכן, מובטח להם מקום עבודה יציב ומהימן בסיום ההכשרה בקבוצת כהנא.

כחלק משיתוף הפעולה המיוחד, קבוצת כהנא מספקת את רצפות הייצור שלה בכל מפעלי לוחות החשמל שלה , על מנת להעניק למשתתפים ידע ופרקטיקה תוך כדי התנסות אמיתית ברצפת ייצור. המשתתפים בקורס, שנפתח בתחילת ינואר ובשל הסגר הותאם ללימודים מרחוק באמצעות זום, זוכים במעטפת למידה משמעותית, הכשרה מואצת המעניקה יכולת להתפתח בארגון. בעזרת הכלים והידע אותם רוכשים המשתתפים בקורס, אנו בטוחים כי ניטע בהם את התשוקה לעולם החשמל בתוך קבוצת כהנא.

החיילים המועמדים לתכנית, עברו ריאיון מקדים עם ועדת קבלה מיוחדת הכוללת את; מנהלת משאבי האנוש של הקבוצה, אביגיל אלון יחד עם דנה בטיטו, מנהלת הגיוס, בשיתוף מנהל נציג מהמפעלים, ארתור יקיר ממפעל ILS ורז דוכן מהמפעל הסולארי, וכמובן עם נציג מטעם "מקצוע לחיים".

עובדי הקבוצה אשר נבחרו לתוכנית מתרגשים ומודים על ההזדמנות שניתנה להם להתפתח במקצוע החשמל ולקבל את האפשרות להתקדם בקבוצה. אמיל יפראימוב העובד ברצפת הייצור של החטיבה הסולארית שמח שזוהה בו הפוטנציאל ושניתנה לו האפשרות לחזק ולחדש את הידע הקיים; "ברגע שמבינים את הדברים לעומק זה נותן יתרון, לעשות שימוש בידע וזה מדהים, אחרי שיעור אני חוזר לפס ייצור ופתאום מבין דברים בצורה מקצועית יותר. ללא הידע הזה פשוט עושים מה שמסבירים ועם הידע אני מסתכל על הדברים מזווית אחרת, מקצועית יותר."

בכהנא, אנחנו משאירים הכל במשפחה. לכן גם סאמר גנאים, בנו של יאסר גנאים, מנכ"ל חטיבת ILS, שולב בתוכנית במטרה לטפח את דור ההמשך. סאמר רואה באביו דמות לחיקוי, ושואף כמוהו להשתלב בקבוצה לעוד שנים רבות ואף ללמוד הנדסת חשמל. הוא התחיל במפעל ILS ברצפת הייצור בהרכבת לוחות לפני כחצי שנה, והיום, בעזרת הכלים של הקורס הוא לומד מקרוב יותר על עולם החיווט, מבין מה עומד מאחורי העבודה שבעבר ידע רק ברמה הבסיסית ביותר; "הקורס הזה עונה לי על הרבה שאלות, עכשיו אני מבין למה אני עושה את מה שאני עושה, ובכלל, אני בטוח שהתכנים הללו יעזרו לי בהכנה ללימודי הנדסת חשמל . המרצים נהדרים ואנחנו לומדים כל יום דברים חדשים...בסופו של דבר אני מקווה שתינתן לי האפשרות להמשיך את המורשת המשפחתית בחברה, ולהיות הדור הבא באחד הימים בעתיד."

אביגיל אלון המובילה את הפרויקט בקבוצה מספרת: "אנו מברכים על הפרויקט. בימינו, תחום החשמל הוא תחום שיש פחות דרישה אליו, זהו מקצוע שפחות ניגשים ללמוד אותו. לכן, אנו שמחים שיש אפשרות להעניק הכשרה נדרשת לתעסוקה ולספק מקומות עבודה, במיוחד בתקופת קורונה, בה ארגונים רבים נאלצים לפטר או להוציא עובדים לחל״ת."

קבוצת כהנא, כארגון השואף לפיתוח תחום החשמל בישראל ולהכשרת דור העתיד וקידומו בתחום מברכת את משתתפי הפרויקט. אנו מאחלים הצלחה רבה למשתתפי התכנית ומקווים לראותם מצטרפים אלינו ומתפתחים מקצועית בתוך הקבוצה לעוד שנים רבות.