רקע על החברה

לוסיקס הוא מפעל יהלומים המתמחה בגידול כימי של יהלומים במעבדה המוערך בשווי 90 מיליון דולר. המפעל מעסיק מעל 1600 מדענים, מהנדסים, טכנאים ודוקטורים שעיקר תפקידם הוא לתכנן, לבנות ולתפעל מכונות גידול יהלומים בעזרת הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בעולם.

הפתרון של כהנא

קבוצת כהנא נבחרה ע"י LUSIX על מנת לשדרג את המפעל בפתרונות מתקדמים שייעלו את התפקוד במפעל ויגבירו את נוחיות העובדים. לאחר שאפיינו את הצרכים של החברה בהתאם לאופי המפעל, עובדי קבוצת כהנא נרתמו בסינרגיה משותפת על מנת על מנת להוביל את הפרויקט קדימה ולספק ללוסיקס את כל הפתרונות המבוקשים על הצד הטוב ביותר. כל תחום פעילות תרם את חלקו בעזרת הידע והמומחיות המאפיינים אותו.

עמדות טעינה

ברחבי המפעל הצוות של Sync התקינו עמדות לרכבים חשמליים מסוג AC. עמדות הטעינה של ABB מיוצגת על ידי קבוצת כהנא מזה 50 שנה, מוכרות בזכות תקן Mid ובהיותן עמדות חכמות, בעלות יכולות ניהול תחת מערכת ניהול וצריכה חכמה.

בקרת מבנה

מערכת בקרת מבנה היא מערכת ממוחשבת לניהול, שליטה ובקרה השולטת ומפקחת על המערכות המכניות והחשמליות במפעל. צוות בקרת המבנה של קבוצת כהנא התקין במסגרת הפרויקט מערכת ממוחשבת לניהול שליטה ובקרה. המערכות המודרניות מאפשרות שליטה מרבית בפרמטרים השונים ומידע מפורט לגבי המצב של כל אחת מהמערכות, התראה מהירה על תקלות טכניות וחשמליות בבניין כגון מיזוג, תאורה, אספקת חשמל, משאבות, סוללות, גנרטור, מערכות גילוי וכיבוי עשן ועוד. הערך של בקרת מבנה במפעל לוסיקס הוא יקר ערך: כל תקלה במעבדה יכולה לפגום בייצור הכימי של הפקת היהלומים ולעלות ביוקר לכן חשוב שיהיה מערכת שתחזה מראש /תתריע בזמן אמת על תקלות על מנת למזער נזקים ככל הניתן. בימים אלו אנו עובדים על התקנת מערכת ניהול אנרגיה והשלמת עומסים על מנת לייעל את צריכת האנרגיה במפעל ולתפעל אותה בצורה חכמה ומבוקרת.

תאורה

ברחבי מפעל לוסיקס התקנו את הנורות הייחודיות של SORAA. הנורות בעלות טכנולוגיה 'ללא אור כחול' שזכו בפרס נובל, ידועות בזכות טכנולוגית 'GAN ON GAN' הן בעלות מבנה קריסטלי מושלם ויכולות דימור מרשימות המעמיקות את הגוונים הטבעיים של החלל ויוצרות אור מחמיא ונעים.

חשמל חכם

מערכת הבית החכם מאפשרת לשלוט על מספר רב של מערכות חשמל בו זמנית, באמצעות מפסק אחד, מספר מפסקים או אפילו דרך נייד הטלפון. צוות בית חכם של קבוצת כהנא התקינו מערכות בית חכם במפעל של לוסיקס במטרה לשפר את חווית העבודה לחכמה ונוחה יותר. המערכת מאפשר לשלוט על מערכות החשמל במפעל כגון מיזוג, תאורה, תריסים, דלתות, וילונות וכן אבטחת המפעל בלחיצת כפתור. המערכת מתאימה את עצמה לסביבת העבודה ובכך משפרת את איכות החיים בהתאם לצרכים הייחודים של עובדי מפעל לוסיקס.